Aktualitātes

Noskaidroti JA TITAN čempioni

Uzvaras laurus Junior Achievement Latvija (JA Latvija) un RTU Rīgas Biznesa skolas (RBS) organizētajā JA TITAN biznesa simulācijas spēlē plūca Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, iegūstot pirmās divas vietas.

JA TITAN Latvijas čempionāta finālā piedalījās 8 Latvijas labākās komandas — Āgenskalna Valsts ģimnāzijas, Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas, Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas un Viesītes vidusskolas komanda —, kuras sevi pierādījušas iepriekšējos čempionāta posmos.

Šogad 1. vietu ieguva komanda “PK#13” no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas (dalībnieki — Jānis Reinis Beikamanis un Kārlis Vīķis), atstājot aiz sevis 2. vietā skolasbiedru komandu “Lohotron Inc.”, arī no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas (dalībnieki — Artūrs Bogdanovičs, Kristaps Arkliņš, Mihails Džondžua un Viktors Zubarevičs), bet čempionāta godalgoto trijnieku noslēdza komanda “Chikens” no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas (dalībnieki — Kļims Portnojs, Mārtiņš Volkovs, Miks Vīķis un Jānis Kļaviņš).

Kopumā 9 reģionālajos JA TITAN čempionātos visā Latvijā piedalījās 157 komandas, no kurām 32 tālāk startēja JA TITAN Latvijas čempionāta pusfinālā. Reģionālie JA TITAN čempionāti norisinājās no novembra līdz decembrim Rīgā, Madonā, Liepājā, Ventspilī, Talsos, Jelgavā, Bauskā.

JA TITAN Latvijas čempionāta finālā labākā komanda tika noteikta pēc diviem kritērijiem — spēlē sasniegtā panākumu indeksa un spēles stratēģijas prezentācijas žūrijai, kuras ietvaros komanda demonstrēja spēles laikā uzkrātās zināšanas un prasmi tās pielietot JA TITAN izspēlē.

Panākuma indeksu savukārt veido pieci rādītāji: nesadalītā peļņa (50 %), pieprasījuma potenciāls (20 %), piedāvājuma potenciāls (10 %), tirgus daļa (10 %) un attīstība (10 %).

RTU Rīgas Biznesa skolas bakalaura programmas direktors Klaudio A. Rivera (Claudio A. Rivera) atzīst: “Lēmumu pieņemšana ir māksla, kuru ar TITAN spēli mēs palīdzam apgūt. Tieši tāpēc jau vairākus gadus kopā ar JA Latvija rīkojam TITAN spēli jauniešiem, kurā vēlamies dot viņiem iespēju ne tikai apgūt ar uzņēmējdarbību saistītus jēdzienus un saprast, kādas ir mūsu lēmumu finansiālās sekas, bet arī īpašu uzsvaru vērst uz stratēģiju un lēmumu prezentēšanas un pastāstīšanas prasmēm. TITAN sniedz iespēju tā dalībniekiem iejusties uzņēmuma vadītāja ādā un pārbaudīt sevi, savas vadīšanas un prezentēšanas prasmes.”

Biznesa simulācijas spēles JA TITAN Latvijas čempionāta uzvarētājiem TALLINK Latvija dāvina kruīzu uz Stokholmu.

Fotogrāfijas no pasākuma pieejamas ŠEIT.

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru
        KALENDĀRS 
swedbank.lv

      

© Junior Achievement - Young Enterprise Latvija. Visas tiesības aizsargātas.