Aktualitātes

Apbalvoti Gada labākie ekonomikā 2017

Latvijas Bankas Zelta zālē Latvijas lielākā izglītības organizācija Junior Achievement Latvija (JA Latvija) mācību gadu noslēdza ar Gada labākais ekonomikā 2017 uzvarētāju — skolotāju, skolēnu un izglītības iestāžu vadītāju — apbalvošanu.

“Latvija ir bagāta ar talantīgiem, spējīgiem un unikāliem cilvēkiem. Sekmīgi darbojamies daudzās jomās, un uzņēmējdarbība nav izņēmums. Šis mācību gads Junior Achievement Latvija organizācijai bijis ļoti sekmīgs — mūsu dalībskolas sevi atzīstami ir parādījušas starptautiskajā arēnā, par 20 % ir audzis reģistrēto skolēnu mācību uzņēmumu skaits, šogad tas jau ir 1000. Aicinājumam attīstīt uzņēmējdarbības izglītību pilsētās un novados ir atsaukušās vēl vairāk pašvaldību, tāpēc ar pārliecību varu teikt, ka nākotne Latvijai ir,” pasākumā uzsvēra JA Latvija valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns.

Titulu Gada labākais skolēns ekonomikā 2017 šogad ieguva Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas 12. klases skolnieks Ralfs Rogaļevs. Ralfs 2016. gadā nodibināja SMU “Route Busters” — uzņēmumu, kurš darbības laikā ir ieguvis 3 nominācijas un 4 simpātiju balvas:  Rīgas Biznesa skolas simpātiju balvu, uzvaru nominācijā “Uz zināšanām balstīts SMU”, LR Patentu valdes simpātiju balvu, LLU Biznesa inkubatora simpātiju balvu, uzvaru nominācijā “Inovatīva biznesa ideja”. Savukārt šogad, 2017. gadā, nodibināja SMU “Light-Up”, kas ieguva 1. vietu Latvijas SMU finālā un kopā ar komandu pašlaik gatavojas Eiropas SMU finālam, kurš jau pēc mēneša norisināsies Briselē. Uzņēmums ražo modulāras kubiskas lampas — dizaina priekšmetus un gaismekļus.

Gada labākais skolotājs ekonomikā 2017 šogad ieguvusi PIKC Liepājas Valsts tehnikuma skolotāja Zaiga Finka. Skolotājas vadībā mācību iestādē tiek īstenota Skolēnu mācību uzņēmumu programma (SMU), kurā tiek iesaistīti dažādu profilu mācībspēki un audzēkņi. Skolotāja skolā un pilsētā organizē SMU seminārus, SMU gadatirgus, konsultē skolotājus un dalās pieredzē uzņēmējdarbības konferencēs un semināros. Skolotājas vadībā ir izstrādāts mācību metodiskais materiāls komerczinībās — skolēnu mācību uzņēmumu veidošanai dažādiem profesionālās izglītības mācību moduļiem. Pati skolotāja ir līdzautors darbam. No PIKC Liepājas Valsts tehnikuma izcilā SMU koordinēšanas rezultātā šogad tika izvirzīts SMU uz ASV: īpašo ASV vēstniecības Latvijā balvu — iespēju aizbraukt uz Sanfrancisko un apmeklēt Start-up festivālu — ieguva SMU “Wild Beard”, kuru produkts ir kosmētika un piederumi vīriešu bārdas un ūsu kopšanai, kā arī skūšanai klasiskajā amerikāņu stilā. PIKC Liepājas Valsts tehnikums ir nodibināti 49 SMU, kurus konsultē 9 skolotāji.

Gada jaunais uzņēmējs 2017 šogad ir Roberts Kroģeris. Savu pirmo SMU nodibinājis jau pamatskolā, bet 2014. gadā ar SMU “Garage Wooden Bow Ties”, produkts — koka tauriņi vīriešiem, Eiropas Skolēnu mācību uzņēmumu konkursa finālā Tallinā ieguva atzinību un “Monton” mārketinga meistarības balvu. Šogad nodibinājis īstu uzņēmumu “KRO kebabnīca” un jau pirmajā darbības gadā spējis piesaistīt investīcijas uzņēmuma veiksmīgai darbībai.

Savukārt Gada labākais skolas direktors 2017, kurš ar neizsīkstošu enerģiju ir veicinājis praktiskās uzņēmējdarbības un karjeras izglītības apguvi savā skolā, šogad ir PIKC Liepājas Valsts tehnikuma direktors Agris Ruperts. Liepājas Valsts tehnikums šobrīd jau vairs nav tikai viena no modernākajām mācību iestādēm reģionā, bet ir iespaidīga izglītības industrija. Tehnikuma izglītības programmas ir ieguvušas aprīkojumu un tehnoloģijas, kas atbilst darba tirgus prasībām un konkrētu darba devēju vajadzībām.

Ar fotogrāfijām no pasākuma var iepazīties ŠEIT.

Konkursa Gada labākais ekonomikā ietvaros JA Latvija ik gadu apbalvo ekonomikas un sociālo zinību skolotājus, kuri ar īpašu entuziasmu un inovatīvu pieeju mācību procesam veicinājuši jauniešu interesi par uzņēmējdarbību, kā arī labākos skolu direktorus. Organizācija apbalvo arī skolēnus, kuri sasnieguši izcilus rezultātus ekonomikas teorijā un veiksmīgi pielietojuši savas zināšanas praksē JA Latvija praktiskās biznesa izglītības programmās.

Labāko skolēnu un skolotāju kandidātus ik gadu izvērtē augstskolu mācībspēku un uzņēmēju žūrija. Šogad žūrijas sastāvā bija Inese Vaidere, Eiropas Parlamenta deputāte, Latvijas Ekonomikas attīstības foruma prezidente, profesore, ekonomikas doktore; Velga Šķiņķe, Latvijas Ekonomikas attīstības foruma projektu vadītāja; Aiva Vīksna, LDDK viceprezidente, biedrības “Līdere” valdes priekšsēdētāja, Lietišķā informācijas dienesta izpilddirektore, SIA “O Yachts” partnere un finanšu direktore; Vija Melbārde, Vidzemes Augstskolas Biznesa vadības un ekonomikas fakultātes dekāne; Līga Peiseniece, Banku augstskolas Studiju prorektore; Kristīne Bērziņa, Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātes profesore; Aldis Baumanis, Biznesa augstskolas Turība rektors un valdes priekšsēdētājs, asociētais profesors; Klaudio Rivera, RTU Rīgas Biznesa skolas bakalaura programmas direktors; Atis Švinka, SIA “LIC Gotus” valdes priekšsēdētājs; Jānis Teivāns-Treinovskis, Daugavpils Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes dekāns.

JA Latvija organizē konkursu Gada labākais ekonomikā jau 21. reizi, un labākos skolēnus un skolotājus nominācijām ik gadu izvirza skolu pārstāvji.

 

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru
        KALENDĀRS 
swedbank.lv

      

© Junior Achievement - Young Enterprise Latvija. Visas tiesības aizsargātas.