Aktualitātes

SMU Light Up Eiropas finālā izpelnās Beļģijas karaļa uzmanību

Briselē, Beļģijā, ar svinīgu apbalvošanas ceremoniju ir beidzies starptautiskā biznesa izglītības organizāciju tīkla Junior Achievement Europe skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) Eiropas fināls, kurā par labāko uzņēmumu tika atzīts Festera no Igaunijas. Latviju šajā konkursā 37 valstu konkurencē godam pārstāvēja SMU Light Up no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas. 

Labāko Eiropas SMU prezentāciju stendus, tostarp Latvijas SMU Light Up stendu, apmeklēja arī Beļģijas karalis Filips I. 

RTU Rīgas Biznesa skolas, kas piedalījās Latvijas jauniešu sagatavošanā Eiropas finālam un juta līdzi klātienē Briselē, bakalaura programmas vadītājs Claudio A. Rivera dalās iespaidos: “Mūsdienu bizness nozīmē būt konkurētspējīgam pasaules mērogā. Nav iespējams izdzīvot tikai vietējā tirgū. Šajā ziņā JA Europe gada uzņēmuma konkurss ir lieliska iespēja skolēniem pārbaudīt sevi patiesi starptautiskā vidē. Viņi saskaras ar žūrijas locekļiem, kuri ir augstākā vadības līmeņa darbinieki starptautiskos uzņēmumos, konkurē ar vienaudžiem no 37 valstīm, un viņiem ir iespēja parādīt sevi potenciālajiem partneriem gan izglītības, gan uzņēmējdarbības jomās.”

LIAA lepojas ar SMU Light Up sasniegumiem, demonstrējot savu sniegumu tik sīvā konkurencē. LIAA projektu vadītāja Dace Dumbere-Bregže apliecina: “Bija patiess prieks redzēt jauniešu panākumus, klātienē vērojot, ka komandas produkts un prezentācija raisīja plašu interesi mediju vidū un piesaistīja dažādu uzņēmējdarbības veicināšanas organizāciju pārstāvju uzmanību. LIAA cer, ka Light Up jaunieši turpinās strādāt pie sava produkta attīstības un drīzumā tas būs pieejams arī plašākam patērētāju lokam”.

Ap 200 Eiropas labākos jaunos uzņēmējus izvērtēja augsta līmeņa starptautiska žūrija.

Konkursā spēcīgā konkurencē par labāko tika atzīts SMU Festera no Igaunijas, kas piedāvā Festera kompostkastes – produktu, kas paredzēts organisko atkritumu utilizēšanai mājas apstākļos, padarot nekaitīgāku mājsaimniecības atstāto ietekmi uz vidi.

Latvijas skolēnu mācību uzņēmums Light Up tika izveidots 2016. gadā JA Latvija SMU programmas ietvaros, sadarbojoties Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas 12. klases skolniekiem Tomam Sutrim, Elgaram Rihardam un Ralfam Rogaļevam. Skolotāju Intas Jorniņas un Ivara Bahmaņa atbalstīti, puiši nodibināja SMU, kas izgatavo inovatīvas moduļveida kuba lampas, kuru apgaismojumu iespējams vadīt attālināti ar viedtālruni.

28. starptautiskais SMU Eiropas fināls no 11. līdz 13. jūlijam norisinājās Beļģijas galvaspilsētā Briselē, un tajā piedalījās 37 valstu labākie SMU. Titulu Labākais gada Eiropas SMU saņem skolēnu uzņēmumi, kas demonstrējuši labākos rezultātus, prasmes un iemaņas komunikācijā, komandas darbā, problēmu risināšanā, mērķu izvirzīšanā, plānošanā un analīzē, finanšu administrēšanā, produktu attīstīšanā, mārketingā un pārdošanā un kam kopumā ir labākie finanšu rezultāti.

Latvijas skolēni Eiropas mēroga Skolēnu mācību uzņēmumu konkursā piedalās kopš 1994. gada. Labākie panākumi līdz šim ir SMU Simple+ no Madonas Valsts ģimnāzijas iegūtā otrā vieta 2015. gadā un SMU Cleverway no Rīgas Klasiskās ģimnāzijas iegūtā trešā vieta 2010. gadā.

Latvijas jauniešu dalība Eiropas SMU fināla konkursā tiek īstenota LIAA projekta Inovāciju motivācijas programma ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība, sadarbībā ar ilggadējo partneri Swedbank un RTU Biznesa skolu.

Jaunieši pateicas par finansiālo atbalstu SIA "Evopipes", Jelgavas pilsētas domei, veikalam "Kanclera nams", konkursam "Biznesa Ekspresis", kā arī citiem atbalstītājiem - Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolai, Agate Hotel, LU Biznesa inkubatoram.

Informācija medijiem par pasākumu un foto: coyc.jaeurope.org

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru
        KALENDĀRS 
swedbank.lv

      

© Junior Achievement - Young Enterprise Latvija. Visas tiesības aizsargātas.