Aktualitātes

Sagatavoti 14 Latvijas jaunie līderi

Jau trešo gadu pēc kārtas lielākās Latvijas izglītības organizācijas Junior Achievement Latvija (JA LATVIJA) Līderu programmu absolvējuši talantīgākie Latvijas jaunieši no visas Latvijas, kopumā 14 vidusskolas vecuma jaunieši gada laikā pilnveidoja savas līderu dotības, piedaloties dažādās meistarklasēs, kā arī mācoties no saviem mentoriem — sabiedrībā pazīstamiem vadītājiem un līderiem. Šogad starp mentoriem ir tādas Latvijā pazīstamas personības kā finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, Juris Gulbis, Irīna Pīgozne, Ģirts Rungainis un citi.

 “Esmu pārliecināts, ka ir apzināti jāveido nākotnes Latvijas attīstības kodols. Un mani priecē, ka zvaigznes ir sakritušas tā, lai Junior Achievement Latvija varētu šo ideju īstenot, sākot no pašiem pamatiem – mūsu jaunajiem talantiem. Man ir liels gods iesaistīties Līderu programmā kā mentoram, jo cilvēkam pēc būtības gribas ne tikai saņemt, bet arī dot — tas ir milzīgs gandarījums. Līderu programmas nozīme ir gādāt, lai jaunie, perspektīvie cilvēki Latvijas attīstībā ieliktu pavisam citu jaudu un jaunas vēsmas. Lai mēs Latviju ieraudzītu tur, kur tai ir jābūt — starp visattīstītākajām valstīm pasaulē,” ar savu redzējumu dalās uzņēmējs, Junior Achievement Latvija padomes priekšsēdētājs Aigars Rostovskis.

 “Es jaunības gados precīzi zināju, kas ar mani notiks, ko es darīšu, cik es pelnīšu. Paldies Dievam, nekas no tā nepiepildījās, un mana dzīve šodien ir daudz labāka un interesantāka. Vienīgā pastāvīgā lieta mūsdienās ir tā, ka viss nepārtraukti mainās un nav iespējams paredzēt, kas notiks nākotnē. Ir brīnišķīgi, ka katru dienu ir iespējams izvēlēties darīt kaut ko citu. Lai to varētu darīt, svarīgi ir iegūt stabilu pamatu — zināšanas skolā un līdera īpašības, ko šī Junior Achievement programma veiksmīgi attīsta. Tuvāko desmit gadu laikā pasaulē notiks daudz lielāku pārmaiņu nekā pēdējos 50 gados — mums būs mākslīgais intelekts, roboti, autonomās mašīnas, daudzas profesijas pazudīs, bet daudzas nāks to vietā, taču cilvēku ar līdera īpašībām, idejām un ambīcijām neviens robots nekad nespēs aizstāt,” Līderu programmas izlaidumā uzsvēra Lattelecom vadītājs, programmas mentors Juris Gulbis.

Šogad Līderu programmu absolvējuši 14 jaunieši gan no Rīgas, gan Latvijas reģioniem: Alīna Anete Birnika no Ogres 1. vidusskolas, Laura Jurevica no Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas, Anastasija Ivanoviča no Oskara Kalpaka Liepājas 15. vidusskolas, Annamarija Pumpura no Rīgas Franču liceja, Dana Koniševska no Rīgas Juglas vidusskolas, Estere Tauriņa no Limbažu novada ģimnāzijas, Katrīna Bičevska no Rīgas Franču liceja, Līva Luīze Lancere no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas, Emīls Liepnieks no Kuldīgas Centra vidusskolas, Filips Krišjānis no Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas, Jēkabs Tutiņš no Mārupes vidusskolas, Kristers Ķeveris no Madonas Valsts ģimnāzijas, Matīss Ziedonis no Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas un Rihards Krūmiņš no Rīgas Valsts tehnikuma.

Šajā mācību gadā JA LATVIJA Līderu programmas ietvaros jaunieši pilnveidoja savas zināšanas un prasmes dažādos pasākumos — apguva prasmes komunikācijā ar medijiem, zīmola veidošanas pamatus, diskutēja par nākotnes profesiju, kā arī piedalījās vairākās meistarklasēs par uzņēmuma dibināšanu, sarunu kultūru un projektu īstenošanu. Katram programmas dalībniekiem bija uzdevums mācību gada ietvaros īstenot vismaz vienu savu projekta ideju, un rezultāti tika prezentēti programmas noslēgumā. Starp īstenotajiem skolēnu projektiem ir tādas lielas iniciatīvas kā karjeras attīstības biedrība “Jauniešu kustībai”, biznesa izaugsmes programma jauniešiem “Izrāviens”, praktisko nodarbību cikls mērķu sasniegšanai “Virsotne”, projekts “Godīgs nodokļu maksātājs” un vēl desmit citu. Tāpat programmas laikā katrs no jauniešiem sadarbojās ar vienu no mentoriem, kas visa gada garumā iedrošināja, motivēja un palīdzēja nonākt soli tuvāk sava sapņu projekta realizācijai.

Mentoru lomā šogad iejutās:
- Dana Reizniece-Ozola, Latvijas finanšu ministre
- Ilze Viņķele, Saeimas deputāte
- Guntars Kokorevičs, uzņēmējs, JA LATVIJA un LDDK padomes loceklis
- Mārtiņš Bičevskis, VAS "Valsts nekustamie īpašumi" padomes priekšsēdētājs
- Aigars Rostovskis, uzņēmējs, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidents
- Irīna Pīgozne, finansiste, mecenāte, sabiedriskā darbiniece
- Jānis Buks, Nordea bankas vadītājs Latvijā
- Juris Gulbis, Lattelecom valdes priekšsēdētājs
- Maksims Jegorovs, Accenture Latvija vadītājs
- Edgars Kots, SIA Izdevniecība Dienas mediji valdes priekšsēdētājs
- Mārcis Auziņš, Latvijas Universitātes profesors
- Ģirts Rungainis, investīciju baņķieris, SIA Prudentia dibinātājs
- Edgars SkulteDDB Latvia valdes priekšsēdētājs
- Eva Berlaus, uzņēmēja, zvērināta advokāte

Līderu programmas mērķis ir ne tikai jaunas līderu paaudzes veidošana, bet arī līderības izpratne Latvijā kopumā. Ar šīs programmas palīdzību JA LATVIJA vēlas rosināt diskusijas par to, kādi līderi Latvijai nepieciešami nākotnē un ar ko tie atšķiras no līderiem šodien. Līderu programma paredzēta vidusskolas vecuma jauniešiem un sniedz ieguldījumu viņu izaugsmē, stiprinot jauniešu potenciālu pozitīvi ietekmēt sabiedriskos procesus Latvijā.

Foto no Līderu programmas izlaiduma ŠEIT.

JA LATVIJA Līderu programma tiek īstenota sadarbībā ar Rīgas Koučinga skolu, Nordea Latvija un uzņēmumu Clean R.

Šī gada JA LATVIJA Līderu programmas uzņemšana sāksies 2017. gada 18. oktobrī.

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru
        KALENDĀRS 
swedbank.lv

      

© Junior Achievement - Young Enterprise Latvija. Visas tiesības aizsargātas.