Aktualitātes

PIKC Liepājas Valsts tehnikums šogad starp 15 uzņēmīgākajām skolām Eiropā

Lielākais uzņēmējdarbības izglītības organizāciju tīkls Junior Achievement Europe (JA Europe) 16. novembrī Igaunijas galvaspilsētā Tallinā godināja šā gada 15 uzņēmīgākās skolas Eiropā, kuru vidū bija arī PIKC Liepājas Valsts tehnikums.

JA Europe jau trešo gadus pasniedz balvu Entrepreneurial School Award, izsakot atzinību Eiropas skolām, kuras uzrādījušas īpašus panākumus uzņēmējdarbības izglītībā. Pretendentus balvai izvirzaJA Europe nacionālās dalīborganizācijas, un šogad Junior Achievement Latvija šim titulam nominēja PIKC Liepājas Valsts tehnikumu par labiem panākumiem skolēnu mācību uzņēmumu programmas ieviešanā un aktīvu iesaisti pētniecības projektā “Inovāciju klasters uzņēmējdarbības izglītībai”. Šo un citu aktivitāšu mērķis ir pievērst uzmanību un rast praktiskus risinājumus izvirzītajam Eiropas mērķim, proti, lai ikviens jaunietis gūst praktisku uzņēmējdarbības pieredzi pirms skolas absolvēšanas.

PIKC Liepājas Valsts tehnikuma audzēkņi ik gadu piedalās ap 20 profesionālās meistarības sacensībās un olimpiādēs, iegūstot godalgotas vietas. Tehnikums jau vairākus gadus ir aktīvs lielākās izglītības organizācijas JA Latvija praktisko uzņēmējdarbības izglītības programmu īstenotājs. Audzēkņi ik gadu veido skolēnu mācību uzņēmumus, pārdod savu produkciju reģionālajos un valsts mēroga gadatirgos. Skola aktīvi sadarbojas arī ar daudzām profesionālajām organizācijām un asociācijām, mazinot plaisu starp izglītības sistēmu un darba tirgu.

Šogad par īpašiem sasniegumiem uzņēmējdarbības izglītībā tika godinātas 15 Eiropas izglītības iestādes: no Beļģijas, Bulgārijas, Krievijas, Rumānijas, Slovākijas, Dānijas, Igaunijas, Somijas, Vācijas, Itālijas, Lietuvas, Portugāles, Šveices, Anglijas un Latvijas. PIKC Liepājas Valsts tehnikuma vārdā balvu saņēma pedagoģes Indra Ruperte un Zaiga Finka.

Balvu pasniedza JA Europe, kas ir Eiropas lielākais uzņēmējdarbības izglītības organizāciju tīkls. JA Europe apvieno publisko un privāto sektoru, lai nodrošinātu uzņēmējdarbības izglītības programmas ap 3,6 miljoniem skolēnu 40 valstīs (2017). Balvu atbalsta Siemens, bet pasākumu Tallinā organizēja JA Estonia ar Igaunijas Izglītības un pētījumu ministrijas atbalstu Igaunijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē ietvaros.

Balva The Entrepreneurial School Award ir daļa no JA Europe Uzņēmējdarbības skolu iniciatīvas, un tajā tiek vērtēta skolu attīstības stratēģijas kvalitāte, pieejamie resursi, skolotāju apmācība, iesaiste vietējā kopienā un sadarbība ar uzņēmējdarbības vidi. Iniciatīvas ietvaros skolotājiem ir pieejama arī Eiropas pirmā virtuālā rokasgrāmata uzņēmējspēju izglītībai, kurā ir atrodami vairāk nekā 125 rīki, metodes un labās prakses piemēri.

Vairāk: theentrepreneurialschool.eu

 

 

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru
        KALENDĀRS 
swedbank.lv

      

© Junior Achievement - Young Enterprise Latvija. Visas tiesības aizsargātas.