Aktualitātes

Notiks pedagogu apmācības inovatīvas SMU programmas apgūšanā

No 22. līdz 23. augustam Rīgā notiks divu dienu pedagogu apmācības Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) programmas apgūšanā. Apmācības organizē Latvijas lielākās izglītības organizācijas Junior Achievement Latvija (JA Latvija), līdzfinansē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA). Apmācībās tika aicināti pieteikties pamata, vispārējās, profesionālās izglītības pedagogi bez pieredzes skolēnu mācību uzņēmumu konsultēšanā, kā arī pedagogi ar ilggadēju pieredzi, profesionālo prasmju pilnveidošanai.

Apmācības JA Latvija organizē LIAA projekta “Inovāciju motivācijas programma” ietvaros, un to mērķis ir celt uzņēmējdarbības prestižu sabiedrības acīs un iedrošināt pēc iespējas plašāku pedagogu skaitu motivēt jauniešus uzsākt uzņēmējdarbību. Apmācībās sekmēs izpratni par inovāciju lomu konkurētspējas veicināšanā, tādējādi mudinot pēc iespējas plašāku pedagogu un jauno uzņēmēju (SMU) daļu pievērsties inovatīvu risinājumu izstrādei un pielietošanai.

Iepazīstinot pedagogus ar Skolēnu mācību uzņēmumu metodi, tiks papildinātas skolotāju jau esošās zināšanas, turklāt tiks sniegta vērtīga informācija par izglītības satura pilnveidošanu sava darba ietvaros. Dalībniekiem tiks veidota izpratne par to, kā SMU metode attīsta uzņēmējspēju kompetences skolēnos. Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija ir atzinusi SMU mācību metodi un rekomendē to izglītības iestādēm kā uzņēmējspējas attīstošu un pilnveidojošu mācību metodi.

“Viens no SMU metodes nozīmīguma rādītājiem ir fakts, ka pedagogu interese par apmācībām katru gadu arvien pieaug. Šogad apmācībās kvalifikāciju paaugstinās 130 skolotāji. Liels prieks, ka programma ir guvusi atbalstu gan no valsts institūciju, gan arī sabiedrības puses, un notiek jau 28. reizi. SMU metode ir fundamentāls mācību programmas papildinājums kompetencēs balstītai izglītībai, tā veicina izglītojoša satura tapšanu un attīstību, turklāt pedagogiem izvēršas lieliskas iespējas improvizēt sastingušo mācību sistēmu,” par apmācību norisi izsakās JA Latvija vadītājs Jānis Krievāns.

Pasākuma programmā tiks iekļautas tādas tēmas kā:

  1. Par jaunākajām SMU idejām Latvijā un Eiropā stāstīs Jānis Krievāns, Junior Achievement Latvija valdes priekšsēdētājs, un JA Latvija komanda
  2. Par tendencēm uzņēmējdarbībā diskutēs Ģirts Rungainis, “Prudentia” investīciju baņķieris
  3. Edgars Pētersons, “Weekend” stratēģiskais plānotājs un partneris, dalīsies ar zināšanām par zīmolvedību uzņēmējdarbībā un SMU
  4. Uzņēmējdarbības mācību stundas pieredzē dalīsies Igaunijas skolotāja un JA Igaunija valdes locekle Epp Vodja
  5. Padomus sniegs SMU Eiropas konkursa dalībnieki no Igaunijas un Latvijas, kā arī pedagogi un mentori.
  6. SMU veidošanas inovatīvās darbnīcas.

PROGRAMMA

Skolotāju apmācības tiek organizētas Latvijas Investīciju un Attīstības aģentūras (LIAA) projekta Inovāciju motivācijas programma ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība.

 

Pieslēdzieties, lai pievienotu komentāru
        KALENDĀRS 
swedbank.lv

      

© Junior Achievement - Young Enterprise Latvija. Visas tiesības aizsargātas.